Konopná izolácia BIO FLEX

Konopné izolácie BIO FLEX sú ohybné, pružné izolačné materiály z prírodných vlákien. Tieto vlákna sú spojené špeciálnymi lepivými vláknami do požadovaných hrúbok prírodnou úpravou proti plesniam a horeniu. Vyrábajú sa najmodernejšou, ekologicky šetrnou metódou Airlaid. Pri výrobe sú upravené konopné, ľanové a jutové vlákna, zmiešané s termo lepivými vláknami a nanášané patentovanou technológiou v pneumatickom rúno tvoriči na výrobný pás, ktorý presúva materiál do formovacej pece.

 

 

Použitie

Materiály BIO FLEX majú:

 

  • Výborné termoizolačné vlastnosti – materiál použitých organických vlákien má podstatne zníženú tepelnú vodivosť oproti anorganickým vláknam
  • Výborné termické vlastnosti – predovšetkým dobrú tepelne akumulačnú a hydroregulačnú schopnosť, ktorá je významne vyššia, než u anorganických vláknin (napr. čadičové, alebo sklené vlákniny). Na týchto vlastnostiach sa podieľa aj ďalšia vlastnosť podstatnej častí prírodných vlákien – a to schopnosť viazať prebytočnú vlhkosť z okolia a uvoľňovanie vody, sú významnou zložkou akumulačných a regulačných vlastností izolácie BIO Flex.

Presnejšie použitie výrobku:

Výrobková rada izolačných materiálov BIO Flex je vnútorná izolácia vhodná ako:

  • tepelná a zvuková izolácia strešných konštrukcií
  • montovaných domov, drevostavieb, dreveníc atď.
  • ako tepelná a zvuková izolácia častí stavieb, obvodových stien, stropov, podláh – stavieb ľahkých stien a priečok, podkroví

 

Spôsob montáže:

Voľné uloženie, mechanické kotvenie, lepenie.

Balenie:

Produkt je balený na paletách rozmer 1200x1200x2600 mm.

Skladovanie a manipulácia:

S produktom sa ľahko manipuluje a je jednoduchý k aplikácií. Výrobok sa balí do PE fólie, ktorá je určená na krátkodobú ochranu pred poveternostnými vplyvmi. Obal je označený logom a výrobným štítkom, ktorý špecifikuje technické vlastnosti výrobku a doporučený spôsob jeho aplikácie. Pre dlhodobé skladovanie, odporúčame priestor v interiéri, resp. skladovanie pod doplnkovým návlekom a nie v priamom kontakte s terénom. 

Nezabudnite navštíviť našu stránku pre realizáciu drevostavieb: www.periso.sk